SP ZOZ w Choszcznie: Nowe pomieszczenie kasy szpitalnej i planowana budowa łącznika SOR

Szpital Powiatowy w Choszcznie z myślą o komforcie Pacjentów realizuje inwestycje i wprowadza udogodnienia. W minionym tygodniu uruchomiona została kasa szpitalna w nowej lokalizacji. Została ona przeniesiona z 4. piętra budynku na parter.

Planowana jest także budowa łącznika pomiędzy SOR-em a budynkiem z pełną diagnostyką. Prace modernizacyjne placówka finansuje ze środków własnych.

W ostatnim czasie SP ZOZ w Choszcznie podejmuje działania na rzecz poprawy jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych, wykonuje prace modernizacyjne i w trosce o Pacjentów wprowadza nowe udogodnienia. Z końcem października rozpoczął się remont pomieszczenia przeznaczonego na kasę dla Pacjentów, w której dokonuje się opłat za badania i inne komercyjne świadczenia medyczne. Dotychczas kasa szpitalna znajdowała się na 4. piętrze, co stanowiło pewne utrudnienie dla seniorów i osób ze szczególnymi potrzebami. Teraz kasa została przeniesiona na parter, a wejście dostępne jest bezpośrednio z ulicy.

 W Szpitalu Powiatowym w Choszcznie dokładamy wszelkich starań, aby otaczać naszych Pacjentów bezpieczną i fachową opieką medyczną. Przywiązujemy także dużą wagę do stworzenia Pacjentom komfortowych warunków, dlatego wprowadzamy nowe udogodnienia. Zmiana lokalizacji szpitalnej kasy była jednym z bieżących priorytetów. W ramach własnych zasobów, gruntownie wyremontowaliśmy pomieszczenie dla nowej kasy – wskazuje Stanisław Gacek, p.o. Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie. 

Od środy, 10 listopada, kasa szpitalna działa już w nowej, dogodnej dla Pacjentów lokalizacji.

Cieszymy się, że nasz powiat dysponuje placówką, która realizuje kolejne udogodnienia na rzecz Pacjentów i chce rozwijać swój potencjał. Jako organ założycielski, w pełni wspieramy działania SP ZOZ w Choszcznie, gdyż jest to wyraz troski o wszystkich mieszkańców naszego powiatu – mówi Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak.

Łącznik SOR-u z budynkiem diagnostycznym

Działalność lecznicza SP ZOZ w Choszcznie odbywa się w kilku obiektach. Osobno zlokalizowany jest także Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz budynek, w którym znajduje się część diagnostyczna. Obecnie transport Pacjenta z budynku, w którym znajduje się SOR, do budynku, w którym realizowane są specjalistyczne badania i wykonywane są zabiegi, odbywa się na wolnym powietrzu. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne personel przewozi chorego do sąsiedniego budynku, dlatego niezbędne jest wybudowanie łącznika pomiędzy SOR a obiektem diagnostycznym. 

 Połączenie budynków Oddziału Ratunkowego i części diagnostycznej jest pilną i konieczną inwestycją. Dzięki niej transport i przemieszczanie się Pacjentów odbywać się będzie w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Jest to także istotne ze względu na zapewnienie odpowiednich warunków pracy personelu medycznego – mówi Stanisław Gacek, p.o. Dyrektora SP ZOZ w Choszcznie i dodaje: – Obecnie trwają prace przygotowawcze do wypracowania koncepcji łącznika, a następnie wybrany zostanie wykonawca i rozpocznie się budowa.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych placówki. Planowany czas realizacji to czerwiec 2022 roku. 

źródło: nadesłane, 

Warto przeczytać!

Uczniowie z gminy Choszczno i Drawno z dodatkowym wsparciem psychologiczno-pedagogicznym.

Uczniowie z gminy Choszczno i Drawno z dodatkowym wsparciem psychologiczno-pedagogicznym.

Starostowie, burmistrzowie oraz wójtowie przyjechali w środę, 20 października 2021 r. do Szczecina, by zawrzeć...

Tragedia na torach w okolicach Choszczna. Zginął 22-letni mężczyzna

Tragedia na torach w okolicach Choszczna. Zginął 22-letni mężczyzna

Wczoraj około godziny 20:45 w pobliżu miejscowości Choszczno doszło do tragicznego wypadku na torach. Pociąg...

Wypadek w Pełczycach na ul.Chrobrego. Kierowca Hyundaia miał blisko 2 promile...

Wypadek w Pełczycach na ul.Chrobrego. Kierowca Hyundaia miał blisko 2 promile...

W czwartek około godz. 19:00 na ulicy Chrobrego w Pełczycach doszło do groźnego zdarzenia drogowego....

UWAGA! Nieletni mieszkańcy powiatu choszczeńskiego wprowadzili w obieg fałszywe banknoty!

UWAGA! Nieletni mieszkańcy powiatu choszczeńskiego wprowadzili w obieg fałszywe banknoty!

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch nieletnich mieszkańców powiatu choszczeńskiego, którzy...

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. 45-latek z gminy Pełczyce kierował mając ponad 2 promile...

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. 45-latek z gminy Pełczyce kierował mając ponad 2 promile...

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie tylko wczoraj zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w swoich...

Woda, zasoby, ekologia i człowiek - projekt grantowy zrealizowany!

Woda, zasoby, ekologia i człowiek - projekt grantowy zrealizowany!

Od 24 marca do 30 września 2021 r. realizowany był Projekt Grantowy pt. „Woda, zasoby,...

Najnowsze ogłoszenia!

Mieszkanie 3 pokojowe 65 m2 + garaż na 2 auta
Dołącz do Oriflame!Dołącz do Oriflame!
2021-11-16 21:02:46Praca
Dołącz do Oriflame!
Malarz budowlany, stolarz budowlany - Niemcy
Poszukuję faceta
Prace magisterskie, licencjackie, zaliczeniowe

Partnerzy

            

 

© 2021 echoszczno.pl All Rights Reserved.
Redakcja portalu echoszczno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.
Polityka prywatności - RODO | Regulamin