Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali 41-letniego mężczyznę poszukiwanego zarówno listem gończym,
jak i europejskim nakazem aresztowania. Mariusz K., skazany za kierowanie gróźb karalnych, od miesięcy ukrywał się za granicą.
Mężczyzna od sierpnia 2024 roku przebywał w Portugalii, gdzie próbował uniknąć zasądzonej kary roku pozbawienia wolności. Policjanci z Choszczna szybko jednak ustalili jego miejsce pobytu i doprowadzili do jego zatrzymania. Cała operacja, od momentu namierzenia do zatrzymania poszukiwanego, trwała niespełna dwa dni.
Mariusz K. odpowiada za przestępstwo z art. 190 §1 Kodeksu karnego, dotyczące kierowania gróźb karalnych. Teraz trafi za kratki, by odbyć zasądzoną karę.