Seniorzy w Jarosławsku spotkali się w ramach projektu Danie Wspólnych Chwil.

10 listopada w Jarosławsku odbyło się I spotkanie w ramach II edycji projektu Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki zorganizowane przez KGW "Jarosławianki" w Jarosławsku. Podczas spotkania w sali wiejskiej w Jarosławsku zebrało się blisko 20 seniorów.

Organizatorzy na spotkanie zdecydowali się zaprosić dzielnicowego z posterunku policji w Pełczycach, by poruszył temat bezpieczeństwa. Zgromadzeni wysłuchali ciekawych historii i ostrzeżeń a później dyskutowali na temat bezpieczeństwa w naszej lokalnej społeczności. Atmosfera na spotkaniu była wręcz rewelacyjna. 

Cieszymy się bardzo, że dołączyliśmy do drugiej edycji projektu Fundacji Biedronka. Dziś na świetlicy jest nas trochę mniej niż zawsze, ponieważ duża grupa seniorów z Jarosławska aktualnie przebywa w Świnoujściu w ramach innego projektu. Na następnych spotkaniach z pewnością będą już z nami. Kolejne spotkania odbędą w na początku i końcu grudnia.  - mówi Michał Kasprzak, radny i członek KGW z Jarosławska.  

Na wszystkich przybyłych seniorów czekał gorący i chłodny posiłek przygotowany przez kobiety z Koła Gospodyń w Jarosławsku. Seniorzy mogli skosztować przeróżnych dań - flaczki, zupa fasolowa, gorąca kiełbasa, sałatka z szynki. Do tego członkinie KGW przygotowały świeże sałatki, sery, owoce oraz coś słodkiego. 

KGW "Jarosławianki" w Jarosławsku

KGW w Jarosławsku bierze udział już w II edycji programu „Danie Wspólnych Chwil”. KGW "Jarosławianki" z Jarosławska (gm.Pełczyce), organizuje cykliczne spotkania dla seniorów przy wspólnym posiłku, integrując ich i zachęcając do wyjścia z domu. Na spotkania mogą przyjść seniorzy z okolicy, którzy czują się samotni, chcieliby bliżej poznać sąsiadów lub po prostu spędzić czas w towarzystwie rówieśników.

Organizatorem programu jest Fundacja Biedronki, która finansuje produkty spożywcze potrzebne do przygotowania posiłków, przekazując Kołom Gospodyń Wiejskich e-Kod o wartości 4000 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

 

 

Masz dla nas ciekawe informacje z regionu? Wyślij do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warto przeczytać!

Znaczenie regularnych badań termowizyjnych w utrzymaniu wartości nieruchomości

Znaczenie regularnych badań termowizyjnych w utrzymaniu wartości nieruchomości

Zadania Termowizyjne: Klucz do Utrzymania Wartości Nieruchomości. Regularne badania termowizyjne stają się coraz ważniejszym elementem...

Obchody Święta Niepodległości w Choszcznie| PROGRAM

Obchody Święta Niepodległości w Choszcznie| PROGRAM

Dziś i jutro w Choszcznie odbędą się uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Burzliwa Sesja Rady Powiatu Choszczno | VIDEO

Burzliwa Sesja Rady Powiatu Choszczno | VIDEO

7 września 2023, godz. 10:00 w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie odbyła się XXXVII...

Wielki pożar hali na fermie świń w m.Kołki! Jedna ofiara śmiertelna, spalone świnie...

Wielki pożar hali na fermie świń w m.Kołki! Jedna ofiara śmiertelna, spalone świnie...

Wczoraj w m.Kołki w powiecie choszczeńskim doszło do pożaru hali na fermie świń. Jak udało...

Choszczno: Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją małżonką - akt oskarżenia trafił do Sądu

Choszczno: Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją małżonką - akt oskarżenia trafił do Sądu

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie akt oskarżenia wobec sprawcy znęcania...

Dni Otwarte w EduGorzów!

Dni Otwarte w EduGorzów!

Czy zastanawiasz się nad kontynuacją edukacji w szkole dla dorosłych? Chcesz poznać naszą ofertę, kadry...

Najnowsze ogłoszenia!

Partnerzy

            

 

© 2023 echoszczno.pl All Rights Reserved.
Redakcja portalu echoszczno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.
Polityka prywatności - RODO | Regulamin